Mosquito, 2015 (Western Ontario Baseball Association)

PrintMosquito WOBA Championships Standings
Jump To:

Bracket

  • Aug 14-Aug 14
    Champ: Round 1-1

    seed 1 vs. seed 12

    DateVisitorHome
    Aug 14
    6:00P
    Listowel 31St Marys Major13
  • Aug 14-Aug 14
    Champ: Round 1-2

    seed 6 vs. seed 7

    DateVisitorHome
    Aug 14
    6:00P
    Kincardine Red4Listowel 25
  • Aug 14-Aug 14
    Champ: Round 1-3

    seed 3 vs. seed 10

    DateVisitorHome
    Aug 14
    6:00P
    Saugeen Shores 29Saugeen Shores 111
  • Aug 14-Aug 14
    Champ: Round 1-4

    seed 4 vs. seed 9

    DateVisitorHome
    Aug 14
    6:00P
    Hanover0Mitchell 311
  • Aug 14-Aug 14
    Champ: Round 1-5

    seed 5 vs. seed 8

    DateVisitorHome
    Aug 14
    8:00P
    Listowel 14Lucan-Ilderton7
  • Aug 14-Aug 14
    Champ: Round 1-6

    seed 2 vs. seed 11

    DateVisitorHome
    Aug 14
    6:00P
    Mitchell 111Clinton Major15
  • Aug 15-Aug 15
    Champ: Round 2-7

    loser Gm 1 vs. loser Gm 2

    DateVisitorHome
    Aug 15
    10:00A
    Listowel 311Kincardine Red3
  • Aug 15-Aug 15
    Champ: Round 2-8

    loser Gm 3 vs. loser Gm 4

    DateVisitorHome
    Aug 15
    8:00A
    Hanover9Saugeen Shores 28
  • Aug 15-Aug 15
    Champ: Round 2-9

    loser Gm 5 vs. loser Gm 6

    DateVisitorHome
    Aug 15
    8:00A
    Mitchell 15Listowel 117
  • Aug 15-Aug 15
    Champ: Round 2-10

    winner Gm 1 vs. winner Gm 2

    DateVisitorHome
    Aug 15
    10:00A
    St Marys Major15Listowel 22
  • Aug 15-Aug 15
    Champ: Round 2-11

    winner Gm 3 vs. winner Gm 4

    DateVisitorHome
    Aug 15
    10:00A
    Saugeen Shores 11Mitchell 314
  • Aug 15-Aug 15
    Champ: Round 2-12

    winner Gm 5 vs. winner Gm 6

    DateVisitorHome
    Aug 15
    10:00A
    Lucan-Ilderton19Clinton Major12
  • Aug 15-Aug 15
    Champ: Round 3-13

    winner Gm 7 vs. winner Gm 8

    DateVisitorHome
    Aug 15
    2:00P
    Listowel 314Hanover9
  • Aug 15-Aug 15
    Champ: Round 3-14

    winner Gm 9 vs. loser Gm 10

    DateVisitorHome
    Aug 15
    2:00P
    Listowel 28Listowel 11
  • Aug 15-Aug 15
    Champ: Round 3-15

    loser Gm 11 vs. loser Gm 12

    DateVisitorHome
    Aug 15
    2:00P
    Saugeen Shores 11Clinton Major14
  • Aug 15-Aug 15
    Champ: Round 3-16

    winner Gm 11 vs. winner Gm 12

    DateVisitorHome
    Aug 15
    2:00P
    Lucan-Ilderton10Mitchell 312
  • Aug 15-Aug 15
    Champ: Round 4-17

    winner Gm 134 vs. winner Gm 14

    DateVisitorHome
    Aug 15
    4:00P
    Listowel 37Listowel 26
  • Aug 16-Aug 16
    Champ: Round 4-18

    winner Gm 15 vs. loser Gm 16

    DateVisitorHome
    Aug 15
    6:00P
    Mitchell 316Clinton Major13
  • Aug 16-Aug 16
    Champ: Round 4-19

    winner Gm 10 (BYE) vs. winner Gm 16

    DateVisitorHome
    Aug 15
    6:00P
    Lucan-Ilderton6St Marys Major15
  • Aug 16-Aug 16
    Champ: Round 5-20

    winner Gm 19 vs. winner Gm 17

    DateVisitorHome
    Aug 16
    10:00A
    Lucan-Ilderton8Listowel 315
  • Aug 16-Aug 16
    Champ: Round 5-21

    loser Gm 19 vs. winner Gm 18

    DateVisitorHome
    Aug 16
    10:00A
    Mitchell 33St Marys Major4
  • Aug 16-Aug 16
    Champ: FINAL 6-22

    winner Gm 20 vs. winner Gm 21

    DateVisitorHome
    Aug 16
    2:00P
    St Marys Major2Lucan-Ilderton9
  • Aug 14-Aug 14
    Div 2: Round 1-1

    seed 13 vs. seed 20

    DateVisitorHome
    Aug 14
    8:00P
    North Middlesex Rep4Exeter Red12
  • Aug 14-Aug 14
    Div 2: Round 1-2

    seed 15 vs. seed 18

    DateVisitorHome
    Aug 14
    8:00P
    Kincardine Blue4Goderich Black21
  • Aug 14-Aug 14
    Div 2: Round 1-3

    seed 16 vs. seed 17

    DateVisitorHome
    Aug 14
    6:00P
    Mitchell 28Exeter Blue16
  • Aug 14-Aug 14
    Div 2: Round 1-4

    seed 14 vs. seed 19

    DateVisitorHome
    Aug 14
    8:00P
    Walkerton Rep8St Marys Minor10
  • Aug 15-Aug 15
    Div 2: Round 2-5

    loser Gm 1 vs. loser Gm 2

    DateVisitorHome
    Aug 15
    8:00A
    Kincardine Blue2North Middlesex Rep10
  • Aug 15-Aug 15
    Div 2: Round 2-6

    loser Gm 3 vs. loser Gm 4

    DateVisitorHome
    Aug 15
    8:00A
    Walkerton Rep1Mitchell 211
  • Aug 15-Aug 15
    Div 2: Round 2-7

    winner Gm 1 vs. winner Gm 2

    DateVisitorHome
    Aug 15
    12:00P
    Goderich Black9Exeter Red11
  • Aug 15-Aug 15
    Div 2: Round 2-8

    winner Gm 3 vs. winner Gm 4

    DateVisitorHome
    Aug 15
    12:00P
    St Marys Minor9Exeter Blue16
  • Aug 15-Aug 15
    Div 2: Round 3-9

    winner Gm 5 vs. winner Gm 6

    DateVisitorHome
    Aug 15
    12:00P
    North Middlesex Rep3Mitchell 211
  • Aug 15-Aug 15
    Div 2: Round 3-10

    loser Gm 7 vs. loser Gm 8

    DateVisitorHome
    Aug 15
    4:00P
    St Marys Minor2Goderich Black15
  • Aug 15-Aug 15
    Div 2: Round 3-11

    winner Gm 7 vs. winner Gm 8

    DateVisitorHome
    Aug 15
    4:00P
    Exeter Blue4Exeter Red12
  • Aug 16-Aug 16
    Div 2: Round 4-12

    winner Gm 11 vs winner Gm 9 or 10

    DateVisitorHome
    Aug 16
    8:00A
    Mitchell 24Exeter Red9
  • Aug 16-Aug 16
    Div 2: Round 4-13

    loser Gm 11 vs winner Gm 9 or 10

    DateVisitorHome
    Aug 16
    8:00A
    Goderich Black10Exeter Blue11
  • Aug 16-Aug 16
    Div 2: FINAL 6-15

    winner Gm 14 vs. loser Gm 14 (if necessary)

    DateVisitorHome
    Aug 16
    2:30P
    Exeter Red8Exeter Blue2
  • Aug 16-Aug 16
    Div 2: Round 5-14

    winner Gm 12 vs. winner Gm 13

    DateVisitorHome
    Aug 16
    12:00P
    Exeter Blue16Exeter Red5
  • Aug 15-Aug 15
    Cons: Round 1-1

    seed 22 vs. seed 25

    DateVisitorHome
    Aug 15
    10:00A
    Flesherton Rep10Owen Sound 23
  • Aug 15-Aug 15
    Cons: Round 1-2

    seed 23 vs. seed 24

    DateVisitorHome
    Aug 15
    10:00A
    Goderich Grey12Owen Sound 14
  • Aug 15-Aug 15
    Cons: Round 2-3

    loser Gm 1 vs. loser Gm 2

    DateVisitorHome
    Aug 15
    12:30P
    Owen Sound 28Owen Sound 19
  • Aug 15-Aug 15
    Cons: Round 2-4

    Round 1-0 BYE vs. winner Gm 2

    DateVisitorHome
    Aug 15
    12:30P
    Goderich Grey6Grand Bend Rep18
  • Aug 15-Aug 15
    Cons: Round 3-5

    winner Gm 3 vs. loser Gm 4

    DateVisitorHome
    Aug 15
    3:00P
    Goderich Grey15Owen Sound 12
  • Aug 15-Aug 15
    Cons: Round 3-6

    winner Gm 1 vs. winner Gm 4

    DateVisitorHome
    Aug 15
    3:00P
    Grand Bend Rep14Flesherton Rep4
  • Aug 16-Aug 16
    Cons: Round 4-7

    Three teams remain. BYE to the team that has not yet received a BYE

    DateVisitorHome
    Aug 16
    10:00A
    Grand Bend Rep11Flesherton Rep10
  • Aug 16-Aug 16
    Cons: FINAL 5-8

    2 teams remain: BYE from round 4 vs. winner Gm 7

    DateVisitorHome
    Aug 16
    12:30P
    Grand Bend Rep11Goderich Grey1
All Scheduled Games
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
4Aug 146:00 PMHanover Hurricanes0-11Mitchell 3Crediton
3Aug 146:00 PMSaugeen Shores Sting 29-11Saugeen Shores Sting 1Earl Wagner
6Aug 146:00 PMMitchell 111-15Clinton Mustangs MajorLions Park
2Aug 146:00 PMKincardine Cardinals Red4-5Listowel Legionnaires 2Exeter (2)
1Aug 146:00 PMListowel Legionnaires 31-13St Marys MajorExeter (1)
Div2-3Aug 146:00 PMMitchell 28-16Exeter Express BlueHensall (1)
Div2-4Aug 148:00 PMWalkerton Rep8-10St Marys MinorHensall (1)
Div2-1Aug 148:00 PMNorth Middlesex Rep4-12Exeter Express RedExeter (1)
Div2-2Aug 148:00 PMKincardine Cardinals Blue4-21Goderich Seahawks BlackExeter (2)
5Aug 148:00 PMListowel Legionnaires 14-7Lucan-Ilderton AthleticsCrediton
9Aug 158:00 AMMitchell 15-17Listowel Legionnaires 1Exeter (1)
8Aug 158:00 AMHanover Hurricanes9-8Saugeen Shores Sting 2Exeter (2)
Div2-5Aug 158:00 AMKincardine Cardinals Blue2-10North Middlesex RepCrediton
Div2-6Aug 158:00 AMWalkerton Rep1-11Mitchell 2Earl Wagner
Con-2Aug 1510:00 AMGoderich Seahawks Grey12-4Owen Sound 1Kinsmen Park (2 (Northwest))
10Aug 1510:00 AMSt Marys Major15-2Listowel Legionnaires 2Exeter (1)
11Aug 1510:00 AMSaugeen Shores Sting 11-14Mitchell 3Exeter (2)
12Aug 1510:00 AMLucan-Ilderton Athletics19-12Clinton Mustangs MajorEarl Wagner
7Aug 1510:00 AMListowel Legionnaires 311-3Kincardine Cardinals RedCrediton
Con-1Aug 1510:00 AMFlesherton Rep10-3Owen Sound 2Kinsmen Park (1 (South))
Div2-7Aug 1512:00 PMGoderich Seahawks Black9-11Exeter Express RedExeter (1)
Div2-8Aug 1512:00 PMSt Marys Minor9-16Exeter Express BlueExeter (2)
Div2-9Aug 1512:00 PMNorth Middlesex Rep3-11Mitchell 2Earl Wagner
Con-3Aug 1512:30 PMOwen Sound 28-9Owen Sound 1Kinsmen Park (1 (South))
Con-4Aug 1512:30 PMGoderich Seahawks Grey6-18Grand Bend RepKinsmen Park (2 (Northwest))
13Aug 152:00 PMListowel Legionnaires 314-9Hanover HurricanesExeter (2)
16Aug 152:00 PMLucan-Ilderton Athletics10-12Mitchell 3Exeter (1)
15Aug 152:00 PMSaugeen Shores Sting 11-14Clinton Mustangs MajorEarl Wagner
14Aug 152:00 PMListowel Legionnaires 28-1Listowel Legionnaires 1Crediton
Con-5Aug 153:00 PMGoderich Seahawks Grey15-2Owen Sound 1Kinsmen Park (1 (South))
Con-6Aug 153:00 PMGrand Bend Rep14-4Flesherton RepKinsmen Park (2 (Northwest))
Div2-10Aug 154:00 PMSt Marys Minor2-15Goderich Seahawks BlackExeter (1)
Div2-11Aug 154:00 PMExeter Express Blue4-12Exeter Express RedExeter (2)
17Aug 154:00 PMListowel Legionnaires 37-6Listowel Legionnaires 2Exeter (1)
19Aug 156:00 PMLucan-Ilderton Athletics6-15St Marys MajorExeter (2)
18Aug 156:00 PMMitchell 316-13Clinton Mustangs MajorEarl Wagner
Div2-13Aug 168:00 AMGoderich Seahawks Black10-11Exeter Express BlueExeter (2)
Div2-12Aug 168:00 AMMitchell 24-9Exeter Express RedExeter (1)
21Aug 1610:00 AMMitchell 33-4St Marys MajorExeter (2)
20Aug 1610:00 AMLucan-Ilderton Athletics8-15Listowel Legionnaires 3Exeter (1)
Con-7Aug 1610:00 AMGrand Bend Rep11-10Flesherton RepKinsmen Park (1 (South))
Div2-14Aug 1612:00 PMExeter Express Blue16-5Exeter Express RedExeter (1)
Con-8Aug 1612:30 PMGrand Bend Rep11-1Goderich Seahawks GreyKinsmen Park (1 (South))
22Aug 162:00 PMSt Marys Major2-9Lucan-Ilderton AthleticsExeter (1)
Div2-15Aug 162:30 PMExeter Express Red8-2Exeter Express BlueExeter (2)
Game Data Last Updated: Dec 01, 11:46 AM, Next Update: Dec 11, 11:46 AM
View Another Group
Printed from wobabaseball.ca on Tuesday, December 1, 2020 at 1:55 PM