9u Rookie Tier 2, 2022 (Western Ontario Baseball Association)

PrintAll 9u Rookie Tier 2 Standings
Jump To:
9u Rookie Tier 2 Regular Season
TeamGPWLTPtsW %RFRADiffRF %L10STRK
141400281.00034678+2680.81610-0-0W14
141310260.929328156+1720.6789-1-0W2
111100221.00022133+1880.87010-0-0W11
151140220.733237184+530.5637-3-0W2
151041210.700210156+540.5747-3-0W2
16637190.5947357+160.5623-1-6L1
12930180.750195100+950.6618-2-0W8
13940180.692155117+380.5707-3-0W4
16547170.5314955-60.4715-1-4W2
12732160.667172121+510.5877-3-0W2
13850160.615178183-50.4936-4-0L1
12741150.625145118+270.5516-4-0L1
12660120.500107105+20.5055-5-0L1
14680120.429182230-480.4425-5-0W2
944190.50010893+150.5374-4-1T1
631280.6676323+400.7333-1-2W1
1248080.333171202-310.4583-7-0L6
935170.389112107+50.5113-5-1W1
1339170.269110191-810.3652-8-0L2
1126370.3182762-350.3032-5-3W1
13310060.231154261-1070.3713-7-0L1
1239060.25075152-770.3302-8-0L5
17314060.17690295-2050.2343-7-0L2
12210040.167144206-620.4111-9-0L6
12111020.08360222-1620.2131-9-0L2
918020.11119124-1050.1331-8-0L8
10010000.00030130-1000.1880-10-0L10

9u Rookie Tier 2 T2 Championship Division SOUTH
Jul 29-Aug 01
9uT2 Championship SOUTH

Round robin games. Teams guaranteed 3 games

TeamGPWLTPts
St. Marys Rockies Blue33006
Listowel Legionnaires32104
St. Marys Rockies Red31202
Exeter Express Blue30300
DateVisitorHome
Jul 29
5:45P
St. Marys Rockies Red7Exeter Express Blue5
Jul 29
5:45P
St. Marys Rockies Blue13Listowel Legionnaires4
Jul 30
9:00A
Exeter Express Blue6St. Marys Rockies Blue9
Jul 30
9:00A
St. Marys Rockies Red21Listowel Legionnaires22
Jul 30
5:00P
Exeter Express Blue6Listowel Legionnaires24
Jul 30
7:00P
St. Marys Rockies Red4St. Marys Rockies Blue23
Jul 31-Aug 01
9uT2 Championship SOUTH-Final

1st seed vs 2nd seed

TeamGPWLTPts
St. Marys Rockies Blue11002
Listowel Legionnaires10100
DateVisitorHome
Jul 31
11:00A
St. Marys Rockies Blue13Listowel Legionnaires12
   
   

9u Rookie Tier 2 T2 Consolation Division SOUTH
Jul 29-Aug 01
9uT2-Consolation SOUTH

Round robin. 3 games guaranteed

TeamGPWLTPts
Mitchell Astros33006
Goderich Seahawks Grey31113
Clinton Mustangs31113
Exeter Express Red30300
DateVisitorHome
Jul 29
7:45P
Exeter Express Red8Goderich Seahawks Grey24
Jul 29
7:45P
Clinton Mustangs9Mitchell Astros16
Jul 30
1:00P
Goderich Seahawks Grey14Clinton Mustangs14
Jul 30
1:00P
Exeter Express Red18Mitchell Astros28
Jul 30
5:00P
Goderich Seahawks Grey22Mitchell Astros23
Jul 30
7:00P
Exeter Express Red2Clinton Mustangs11
Jul 30-Aug 01
9uT2 Cons SOUTH - Final

1st seed vs 2nd seed

TeamGPWLTPts
Mitchell Astros11002
Clinton Mustangs10100
DateVisitorHome
Jul 31
11:00A
Clinton Mustangs18Mitchell Astros19
   
   

9u Rookie Tier 2 T2 Championship Division NORTH
Jul 29-Aug 01
Pool play

Teams seeded for round robin play

TeamGPWLTPts
Howick Hawks33006
Ripley HL33006
Mount Forest Mavericks 232104
Walkerton Mildmay31202
Mount Forest Mavericks 130300
Saugeen Shores Sting 230300
DateVisitorHome
Jul 29
5:00P
Walkerton Mildmay13Ripley HL16
Jul 29
6:00P
Mount Forest Mavericks 15Howick Hawks15
Jul 29
7:00P
Mount Forest Mavericks 223Saugeen Shores Sting 27
Jul 30
10:30A
Mount Forest Mavericks 11Ripley HL2
Jul 30
10:30A
Saugeen Shores Sting 22Howick Hawks16
Jul 30
12:30P
Walkerton Mildmay19Mount Forest Mavericks 29
Jul 30
12:30P
Saugeen Shores Sting 211Ripley HL26
Jul 30
3:30P
Walkerton Mildmay8Howick Hawks24
Jul 30
5:30P
Mount Forest Mavericks 216Mount Forest Mavericks 16
Jul 31-Aug 01
Championship Game
TeamGPWLTPts
Howick Hawks11002
Ripley HL10100
DateVisitorHome
Jul 31
11:00A
Howick Hawks25Ripley HL6
   
   

9u Rookie Tier 2 T2 Consolation Division NORTH
Jul 29-Aug 01
T2 Consolation Division NORTH

teams seeded into two pools for round robin play. Then reseeded and top teams advance to the semis and finals

TeamGPWLTPts
Kincardine Cardinals 233006
Saugeen Shores Sting 132104
Flesherton Rangers32104
Owen Sound team 231113
Saugeen Shores Sting 331113
Hanover Hurricanes 231202
Kincardine Cardinals 130211
Hanover Hurricanes 130211
DateVisitorHome
Jul 29
5:00P
Hanover Hurricanes 26Kincardine Cardinals 218
Jul 29
6:00P
Hanover Hurricanes 13Flesherton Rangers16
Jul 29
7:00P
Kincardine Cardinals 14Saugeen Shores Sting 34
Jul 29
7:00P
Owen Sound team 211Saugeen Shores Sting 15
Jul 30
8:30A
Kincardine Cardinals 216Saugeen Shores Sting 36
Jul 30
10:30A
Hanover Hurricanes 28Kincardine Cardinals 15
Jul 30
12:30P
Hanover Hurricanes 12Owen Sound team 22
Jul 30
2:30P
Hanover Hurricanes 22Saugeen Shores Sting 34
Jul 30
2:30P
Flesherton Rangers8Saugeen Shores Sting 111
Jul 30
4:30P
Hanover Hurricanes 14Saugeen Shores Sting 118
Jul 30
4:30P
Kincardine Cardinals 12Kincardine Cardinals 219
Jul 30
6:30P
Owen Sound team 210Flesherton Rangers14
Jul 30-Aug 01
Semis and Finals

1st seed 1 vs 2nd seed 2; 1st seed 2 vs 2nd seed 1. Winners advance to the finals.

TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Sting 122004
Kincardine Cardinals 221102
Flesherton Rangers10100
Saugeen Shores Sting 310100
DateVisitorHome
Jul 31
9:00A
Saugeen Shores Sting 32Saugeen Shores Sting 121
Jul 31
11:00A
Kincardine Cardinals 222Flesherton Rangers11
Jul 31
2:00P
Saugeen Shores Sting 129Kincardine Cardinals 222

Game Data Last Updated: Feb 28, 3:48 PM, Next Update: Mar 09, 3:48 PM